-ua -ru

Активний відпочинок. Сплав по Дністру. Походи в Карпати
Головна Статті Фотогалерея Корисні поради Маршрути

Карпати. Говерла. Підкорення.

„Краще гір бувають тільки гори у яких ти ще не бував” – так співав відомий радянський актор і співак, народний улюбленець В.Висоцький. І він звичайно мав рацію адже людина, яка підкорила хоча б одну карпатську вершину обов’язково сюди ще повернеться щоб підкорити нову.

Неможливо передати усю гамму почутів, які тебе переповнюють на папері або на словах, коли ти знаходишся там на вершині. Це п’янке відчуття свободи - немов птах у небі. Тут ти можеш відчути себе володарем світу, що лежить у твоїх ніг...

Донедавна мій гірський досвід обмежувався програмою фізкультури для учнів коледжу у далекому 1994-му підйомом на гору Маковиця (940м.), що поблизу відомого карпатського курорту м. Яремче. Минуло багато років з того часу і мені випала нагода підкорити з друзями найвищу вершину України . Символічно що відбувалося це на передодні Дня Незалежності України.

Зібрались ми зранку на ж/д вокзалі нашого міста ,оскільки до нас приєдналися охочі до мандрівки з інших міст України, близько 7-мої ранку. Тут нас очікував мікроавтобус та наш інструктор Нестор. Закупитись провізією вирішили на зворотньому шляху, адже планували вечором цього ж дня вирушити на 2-ох денний сплав.

По дорозі сонце почергово змінював густий туман, що віщувало нам добру погоду . Перед м.Яремче ми зробили одну коротку зупинку щоби оглянути дерев'яну церкву та ще одну технічну у Ворохті. Через 2,5 години ми прибули на місце старту до турбази "Заросляк" (це близько 120 км від Івано-Франківська). Тут до слова починається декілька маршрутів. Якщо стати спиною до турбази то зліва від нас розташувався сувенірний ринок (який ще "не прокинувся"), прямо через місток , ліс у якому починаються маршрути на гору Піп Іван та озеро Несамовите. Нам на Говерлу правоворуч. Спочатку ми снідаємо у кафе що першим відкрилося , перевдягаємось біля автобуса і вирушаємо.

У підніжжя гори висота приблизно 900м над рівнем моря. Перша частина підйому пролягає через ліс. Йти тут не стрімко і не спекотно ,тому дехто з нас по дорозі не без успіху збирає гриби на юшку. Декілька раз перетинаємо річку Прут, яка бере свій початок під вершиною і виглядає тут звичайним потічком. Ліс закінчується на висоті близько 1500 м і починається так звана ”альпійська” зона. Дерева змінюються на чагарники , карликові смереки,також зустрічаються ягоди:гогодзи (брусниця) та афени. Ця ділянка шляху складніша. Підйом стає більш крутим, докучає сонце, частіше хочеться пити, але... Які чудові відкриваються краєвиди! Аж дух захоплює !

Робимо невеличкий привал, фоткаємось і починаємо штурм Малої Говерли (1762 м). Доречі , коли ми вийшли з лісу вона здавалась нам вже вершиною Говерли. А ось діставшись сюди побачили і зрозуміли, що це була не вона. Трохи відпочивши і напившись води (не шкодуйте, беріть із собою хоча б 1літр на людину у таку погоду) почали останній підйом власне на вершину. Це найважча ділянка шляху оскільки є найдовшою.

Саме головне на вершині це вигляд з неї! Заради такої панорами варто було сюди йти ! Також на вершині є прапор України, тризуб, земля у капсулах зібрана із всієї країни, також є хрест, стела.

Дорога назад виявляється простіша але дещо довша . І ми щасливі повертаємось до бази. Тут на сувенірному ринку можна оформити сертифікат „ підкорювача Говерли” та докласти свою руку до виготовлення пам'ятної монети для себе. Обідаємо у кафе, сідаємо у автобус і вирушаємо у зворотньому напрямку адже нас ще чекали пригоди на Дністрі.

 

 


Активний відпочинок в третій по величині рекреаційній зоні України - одному найдовших каньйонів світу - Дністровському


067-744-0214
099-316-1409
093-227-0114

063-623-7773 (Viber)

м. Івано-ФранківськАктивний відпочинок в горах Карпати

sashadnister@gmail.com